informacje

Jak znaleźć opinie o firmie?

Nie masz pewności co do tego czy dana firma jest godna zaufania? Chcesz dokonać zakupów lub skorzystać z usług firmy o której mało wiesz i nie masz pewności co do tego czy warto jej zaufać? Wiele osób mierzy się z takim problemem. Jeśli wyszukiwarka Google nie jest w stanie podpowiedzieć nic ciekawego lub co gorsza – opinie wydają się nierealne to pora spróbować czegoś więcej. Jakie jeszcze inne możliwości mają osoby, które chcą znaleźć wiarygodne opinie o firmach w internecie?

Opinie w serwisach społecznościowych

Serwisy społecznościowe rosną na sile, co do tego nie ma wątpliwości. Okazuje się również, że na tego typu portalach można uzyskać wiarygodne informacje o konkretnych firmach. Istnieją grupy w których użytkownicy tego typu serwisów wymieniają się opiniami i sugerują różnego typu rozwiązania. Warto też zauważyć, że opinie na Google mogą diametralnie różnić się od tych umieszczonych na profilu firmy na Facebooku – czyli najpopularniejszym serwisie społecznościowym. Zanim podejmiemy decyzję o zakupach w firmie powinniśmy poznać opinie zarówno na Google, jak i na Facebooku, aby wyklarować właściwy obraz firmy.

Nie wierz we wszystko co czytasz

Gdzie firma ma największą kontrolę nad opiniami? Na własnej stronie www, ale wcale to nie oznacza, że nie należy wierzyć tego typu opiniom. Przy podjęciu właściwej decyzji powinniśmy znać również opinie właśnie na stronie firmy. Jeśli są one co najmniej nierealne lub zbyt nachalne, albo wręcz brzmiące jak reklama – to może być znak, że firma stosuje nieuczciwe sposoby na to, aby zachęcić do zakupów. To samo dotyczy opinii znajdujących się na przykład na Facebooku lub pod profilem firmowym na Google.

Jak ułatwić sobie znalezienie opinii o firmie?

Dość często dochodzi do sytuacji w której tą samą nazwę posiada wiele przedsiębiorstw. Aby mieć pewność, że mamy do czynienia z opiniami o tej konkretnej firmie warto przy wyszukiwaniu po nazwie firmy dodać również miejscowość oraz słowo „opinie” – może znajdziemy w ten sposób jakieś forum na którym bardziej szczegółowo znajdziemy więcej opinii.

obrazekjakznalezcopinie


Twoja firma również może znaleźć się na tooway.pl. Kliknij w przycisk dodaj firmę i pokaż czym się zajmujesz w...Internecie!

dodaj firmę

Jak znaleźć opinie o firmie?

Warto przeczytać

Kaufland, LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej w praktyce

Grupa LEGO otworzyła swój trzeci sklep w Polsce

Polacy przedłużają wakacje! Jesienne terminy są coraz trudniej dostępne

Zaszczep się przeciwko pneumokokom! Bezpłatnie, dzięki wsparciu Samorządu Mazowsza

Copyright © 2022 tooway.pl.