Wpisy firm

Zmywarka pod zabudowę – 45 czy 60 cm?

Kiedy urządzamy nową kuchnię, wszystko chcemy mieć w niej szyte na miarę. Wykorzystanie sprzętów do zabudowy i ukrycie ich w kuchennych szafkach to łatwy sposób na osiągnięcie estetycznego wyglądu pomieszczenia. A co z ekonomią? Jak odpowiednio dobrać pojemność zmywarki pod zabudowę i w jakie funkcje powinna być wyposażona oszczędna zmywarka?

 

Od szerokości zmywarki, zależy jej pojemność, a odpowiednio dobrana do naszych potrzeb pojemność pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za wodę i prąd. Czym się więc kierować, wybierając wymiary zmywarki do zabudowy? 

45 cm a 60 cm – która zmywarka dla kogo?

Zmywarki pod zabudowę o szerokości 45 cm co do zasady mieszczą od 9 do 10 kompletów naczyń. Na pierwszy rzut oka może więc się wydawać, że są doskonałym wyborem dla singli i par. Jednak wcale tak być nie musi. Ilość osób w gospodarstwie domowym to nie jedyna kwestia, która przesądza o tym, jak pojemną zmywarkę powinniśmy wybrać. Wiele zależy chociażby od naszych nawyków i tego, jak podchodzimy do gotowania. Jeżeli lubimy przyrządzać posiłki w domu, nawet jeżeli mieszkamy w pojedynkę czy we dwoje, kompaktowa zmywarka może okazać się dla nas niewystarczająca. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy raczej brać pod uwagę liczbę naczyń, którą wykorzystujemy podczas codziennego gotowania. Kolejna sprawa to przestrzeń, jaką dysponujemy w kuchni. Czasami układ pomieszczenia sprawia, że zmywarka pod zabudowę o szerokości 60 cm będzie po prostu za duża.

Oszczędna zmywarka – czy wymiary mają znaczenie?

Jeżeli wydaje Ci się, ze 60-centymetrowa zmywarka może być dla Ciebie za duża na co dzień, dokładnie zapoznaj się z kartą produktu interesującego Cię modelu. Może się bowiem okazać, że większa zmywarka będzie zmywać oszczędniej. Różnice w poborze wody przez urządzenia o różnych pojemnościach są tak naprawdę niewielkie. Co więcej, duże zmywarki bardzo często oferują funkcję zmywania połowy załadunku, by w ten sposób umożliwić nam ekonomicznie zmywanie, nawet gdy nie uda nam się uzbierać pełnego wsadu. Pewne oszczędności przynoszą natomiast urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Przykładowo, zmywarki w klasie A+++ zużywać będą nawet o 30% energii elektrycznej mniej, niż te w klasie A. Oszczędne zmywarki są obecnie szeroko dostępne i znajdziesz w ofercie najlepszych producentów AGD, takich jak: Samsung, Bosch, Beko, Amica, Miele, Siemens czy Ariston.

Jaką zmywarkę zainstalować, by oszczędzić miejsce w kuchni?

Co oczywiste, im szerszą zmywarkę wybierzemy, tym większa będzie musiała być szafka pod jej zabudowę. Jednak dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, ogromne znaczenie ma samo miejsce, w którym zaplanujemy montaż urządzenia. Najlepiej jest, jeżeli zmywarka do zabudowy zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewozmywaka. W ten sposób zapewnimy sobie komfort  podczas wkładania i wyjmowania z niej naczyń, ale także ograniczmy miejsce przebiegu rurki doprowadzającej i odprowadzającej wodę. Jednocześnie w szafce pod zlewem wygodnie będzie nam przechowywać wszelkie akcesoria do zmywarki. Bez względu zatem na to, na jak duży model się zdecydujesz, dobrze przemyśl jego lokalizację.


Twoja firma również może znaleźć się na tooway.pl. Kliknij w przycisk dodaj firmę i pokaż czym się zajmujesz w...Internecie!

dodaj firmę

Jak znaleźć opinie o firmie?

Warto przeczytać

Ponad 7 mln kont na PUE ZUS

Użytkownicy kart flotowych ORLEN mogą już korzystać z videotollingu na autostradzie A4 Katowice-Kraków

Czy farmaceuci będą szczepić w aptekach?

Zdaniem większości Polaków systemy ciepłownicze wymagają modernizacji – najnowszy raport z badania opinii

TAURON uruchomił farmę fotowoltaiczną o mocy 6 MW

Copyright © 2021 tooway.pl.